Logo icon

14 jaunas Latvijas īsfilmas

Kategorija Kino un Video, apkaime: Rīga, Latvija, autors: LKA Nacionālā Filmu skola


Neatkarīgam pilsonim - neatkarīgs kino. Jauno režisoru pienesums Latvijas kino ārpus tās simtgades.

3,015€  līdz šim no   3,000€
3,015€  /   3,000€
0 Sekundes atlikušas

3,015€ (100%)

111 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Marts 10, 2019
balsot1

Nākamā gada pavasarī tiks uzsākta 14 īsfilmu uzņemšana, kurās piedalīsies jaunie kino profesionāļi, Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas 3.kursa bakalaura studenti, veidojot savas diplomdarbu filmas. Jaunie nozares speciālisti sevi ir pierādījuši jau iepriekš gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā, piedaloties dažādos kino festivālos un esot nominētiem Latvijas lielākajam nacionālā kino apbalvojumam - Lielais Kristaps.

Filmu uzņemšanas process norisināsies laika posmā no 2019. gada marta līdz maijam. Šo mēnešu laikā tiks uzņemtas 14 dažādu žanra īsfilmas.

Saziedotos līdzekļus izmantosim kā starta kapitālu visām 14 filmām. Tā tiks lietota katram projektam specifiskiem mērķiem, bet galvenokārt tiks segtas tehniskās un mākslinieciskās vajadzības, piemēram, tehnikas īre, dekorāciju veidošana, telpu noma, rekvizītu iegāde u.tml.

3,000€ jeb ~ 214€/filmai ir tikai sākums, katrai filmai atsevišķi, lai tā tiktu radīta, ir nepieciešami ~3000€. Pārējā summa tiks savākta ar sponsoru un Valsts Kultūrkapitāla fonda konkursa palīdzību.

Image title

Par topošajām filmām:

Topošās īsfilmas aptver plašu tēmu loku, no psiholoģiska rakstura drāmām līdz dokumentālajām filmām par sabiedrībā aktuālām problēmām, piemēram, globālās sasilšanas draudiem un minoritāšu kopienu dzīvi mūsdienu sabiedrībā. Jauno režisoru interešu loks ir ārkārtīgi daudzpusīgs. Gaidāmās īsfilmas pārstāv gan dokumentālā žanra kategorijas, gan fantastikas kino un citus kino žanrus. Ikvienas filmas scenārijs ir arī režisora oriģināldarbs.

Image title

Filmu projektu īss apraksts:

Visi stāsti vēl ir izstrādes stadijā. Katras filmas autoram ir gan grupu nodarbības scenāriju rakstīšanā, gan individuālas tikšanās ar pasniedzējiem - nozares profesionāļiem, kas dalās padomos un ieteikumos. Zemāk ir uzskaitīti esošie projekti, kas pavasarī tiks realizēti. To nosaukumi iespējams tiks mainīti.

„Interpretācija", rež. Diāna Daukste

Divi paralēli nesaistīti stāsti par drag queen Roju un trolejbusa vadītāju Māri, līdzās abu puišu dzīvēm parādot jaunas LGBT+ jaunatnes atbalsta kustības rašanos, kas aktualizē jautājumus un problēmas abu varoņu dzīves, sabiedrības un kopienas kontekstā.

Radošā komanda: - Režisore: Diāna Daukste - Producente: Diāna Daukste - Operatore: Elīna Maslovska - Montāža: Viesturs Butāns

“Es kļūstu tu”, rež. Elizabete Mežule - Gricmane

Filma ir stāsts jaunu vīrieti, kurš audzis ar mammu un savām trīs māsām. Viņš ir introverts un neprot komunicēt ar ārējo pasauli. Vieta, kur viņš jūtas visdrošāk jau no bērnības, ir vanna, kurā viņš ir spējis aizbēgt no reālās pasaules. Viņš strādā par ūdens piegādātāju un nodarbojas ar ūdens pētniecību.

Viņa pasaule apgriezīsies kājām gaisā, kad viņš satiks savu sapņu meiteni.

Radošā komanda: - Režisore: Elizabete Mežule Gricmane - Producente: Gunda Bergmane - Operators: Mārtiņš Jansons - Montāža: Mārtiņš Kontants

“Apgaismība”, rež. Kristiāna Šuksta

Drāma par labsirdīga bezpajumtnieka sapņaino un bezrūpīgo dzīvi, kas tiek pārgriezta kājām gaisā, kad uz ielas tiek nejauši atrasts dzejoļu krājums.

Radošā komanda: - Režisore: Kristiāna Šuksta - Operators: Krišjānis Pleiko - Montāža: Kristiāna Šuksta

Image title

“Vilku ciems”, rež. Marta Botere

Ierodoties leģendu apvītajā Vilku ciemā, negatīvo enerģiju pētnieks Namejs Kadiķis cer iegūt liecības vilkaču eksistencei. Lai to izdarītu, viņam jāpārvar vairāki šķēršļi - jāiegūst atturīgo vietējo iedzīvotāju uzticība un jārod izdevību nodzēst apsargāto ugunskuru, kas jau gadu desmitiem sargā Vilku ciemu no mītiskajām plēsoņām. Kad viņam tas izdodas, atklājas, ka īstie briesmoņi ir ciematnieki paši un Namejam par lielāku izaicinājumu kļūst nevis iekļūt ciematā, bet izkļūt no tā.

Radošā komanda: - Režisore: Marta Botere - Producente: Sandra Sarkane - Operators: Andris Kudors - Montāža: Paula Popmane

“Zelta klusums”, rež. Andris Dadzītis

Kārlis dzīvo savās lauku mājās ar suni. Bet dzīve ir grūta, elektrības padeves nav, drīzumā ēdienu krājumi mājās izbeigsies. Lielu daļu sava laika Kārlis pavada staigājot pa mežu un meklējot vērtīgos metālus, kas palīdzētu viņam nenomirt badā un pietuvināties soli tuvāk labai dzīvei. Lai nodarbinātu savu prātu ar kaut ko, viņš arī krāj dažādus mežā atrastos priekšmetus. Kādu dienu viņš atrod purvā lādi ar vērtīgu saturu un mēģina doties uz labāku vietu, lai uzsāktu jaunu dzīvi. Bet Kārlis nav vienīgais, kas kāroja lādi, un ceļā uz savu mērķi viņš sastopas ar vienu no lādes iekārotājiem. Sākas cīņa ne uz dzīvību, bet uz nāvi.

Radošā komanda: - Režisors: Andris Dadzītis - Producente: LKA NFS - Operators: Andris Dadzītis - Montāža: Toms Ošiņš

„Diskrēts”, rež. Žulijenuhums Amadu Kuļibaļi

Pusaudzi Kristaps ap sevi ir uzbūvējis tīklu ar attaisnojumiem, lai nebūtu spiests pieņemt patstāvīgus lēmumus, un vaino visus apkārt par savu nespēju veidot attiecības. Kristaps iesaistās seksuālos sakaros ar precētu vīrieti Mareku, šie sakari ir kā klusais protests tēvam. Kristaps sabotē Mareka ģimeni, pēc akta atstājot klienta pastkastītē lietotu prezervatīvu. Pašam puisim liekas, ka viņš ir sava veida morālais kompass - taisnības cīnītājs, bet realitātē Kristaps vienkārši mēģina īstenot to, ko nespēj realizēt pats.

Radošā komanda: - Režisors: Žulijenuhums Amadu Kuļibaļi - Producente: Anete Ruperte - Operators: Mārtiņš Jurevics - Montāža: Tālivaldis Tālis Āboliņš

“Nakts priekš mums” / “Nacht für uns”, rež. Darja Vetrova

Internacionāls jauniešu pāris, ar vēlmi pielikt galu attiecībām no attāluma, neapzināti nonāk bīstamā ceļojumā, kura laikā kardināli maina priekšstatu viens par otru.

Radošā komanda: - Režisore: Darja Vetrova - Producents: Petra Alma Peta - Operators: Darja Vetrova - Montāža: Dita Virga

„Zaķis”, rež. Mārtiņš Gaušis

Pieaugšanas filma, kuras centrā ir 10 gadus jaunais puisis Zaķis, kura dzīve mainās naktī, kad viņš no savas mammas istabas dzird viņas jaunā drauga mīlestības fizisko izpausmi.

Radošā komanda: - Režisors: Mārtiņš Gaušis - Producente: Laine Pole - Operators: Andris Kudors - Montāža: Dita Virga

Image title

„Elgars”, rež. Jānis Miglinieks

Liela daļa pasaules iedzīvotāju apzinās dabas katastrofu un ekoloģisko apdraudējumu, kas rodas cilvēku darbības rezultātā, bet ir tikai nedaudzi, kuri rīkojas. Dokumentālā īsfilma, kas balstīta uz ilgtspējas pētnieka Elgara Felča ieguldīto darbu ekoloģisko problēmu risināšanā, cilvēku izglītošanā un izveidoto Latvijas eko - kopienu.

Radošā komanda: - Režisors: Jānis Miglinieks - Producente: Zane Roķe - Operators: Jānis Miglinieks - Montāža: Mārtiņš Kontants

"Austrumeiropas Zirnekļsieviete", rež. Tīna Zariņa

Zinātniskās fantastikas īsfilma par četrdesmitgadīgo sievieti vārdā Ģertrūde, kura strādā publiskajā tualetē, pārdodot biļetes, un cīnās ar emocionālo nestabilitāti, lietojot antidepresantus, līdz vienā dienā, trauksmes sajūtas lēkmes brīdī, viņu sakož zirneklis un Ģetrūdei sāk parādīties dažādas superspējas.

Radošā komanda: - Režisore: Tīna Zariņa - Producente: Kristiāna Štāla - Operators: Kalvis Kulačovskis - Montāža: Viesturs Butāns

"Kaleidoskops", rež. Antons Barons

Drāma par vienu no mūsdienās joprojām aktuālākajām problēmām, - karu, un attiecībām starp jaunu puisi un viņa māti, kas dzīvo pilsētā, kuru ir skārusi karadarbība. Kā saglabāt sevi un saikni ar realitāti laikmetā, kad civilizācija atrodas uz globālā konflikta sliekšņa?

Radošā komanda: - Režisors: Antons Barons - Producents: Mārcis Jansons - Operators: Dāvids Smiltiņš - Montāža: Paula Popmane

"Nenosauktais", rež. Una Cekule

Parasta santehniķa dzīve izmainās brīdī, kad kāda dīvaina kopiena sāk uzskatīt viņu par savu “Dievu”. Varas kāre nenāk bez sekām un drīz vien Nenosauktais atrodas neapskaužamā sakritības situācijā starp sevis pazaudēšanu varai un atgriešanos pie pelēkās ikdienas dzīves.

Radošā komanda: - Režisore: Una Cekule - Producente: Gunda Bergmane - Operators: Valters Krūzkops - Montāža: Jurģis Ločmelis

"Viss ir kārtībā", rež. Kristiāna Štāla

Madara ir jauna, strādājoša sieviete, kas ir spiesta stāties pretī saviem iekšējiem pagātnes un tagadnes dēmoniem pēc pašnāvības mēģinājuma. Viņai ir noteikta obligāta individuālā psihiatriskā terapija, kuras laikā viņa atsauc atmiņā savus pagātnes notikumus, kas viņu noveda pie liktenīgās 28. dzimšanas dienas nakts.

Radošā komanda: - Režisore: Kristiāna Štāla - Producente: Sintija Heine - Operators: Jēkabs Štelmahers - Montāža: Jurģis Ločmelis, Agate Mežule

"Ciet klusu", rež. Elizabete Mežule - Gricmane

Filma ir par paranoju un halucinācijām, kuras izraisa kāds pagātnes notikums, kurš krīstigajā ģimenē augušajam Valdim neliek mieru. Bailēs no tā, ka par notikušo uzzinās viss ciemats, Valdis vairs nespēj kontrolēt savas domas un neatšķir, kas ir īsts un kas nē.

Radošā komanda: - Režisore: Elizabete Mežule - Gricmane (scenārija autors Rūdolfs Henčels) - Producente: Sandra Sarkane - Operators: Rūdolfs Henčels - Montāža: Dita Virga

Image title

Ko esam sasnieguši iepriekš:

2018.gadā Nacionālajai Kino balvai "Lielais Kristaps" studentu filmu kategorijā tika nominētas 7 mūsu filmas: "Dauga Spirit" (Tīna Zariņa), "Uz laika malas" (Antons Barons), "Esmu divdomīgs" (Elizabete Mežule-Gricmane), "Lai bēdāja, kas bēdāja" (Kristiāna Šuksta), "Duna" (Una Cekule), "VOVAS" (Diāna Daukste), "Grieži" (Marta Botere).

Una Cekule "DZIĻĀK" (izrādīta Rīgas Pasaules filmu festivālā); "DUNA" (izrādīta Rīga IFF 2018)

Diāna Daukste "VOVAS" (izrādīta Rīgas Pasaules filmu festivālā, Rīga IFF 2018)

Kristiāna Šuksta "LAI BĒDĀJA, KAS BĒDĀJA" (izrādīta Baltajā naktī kinoteātrī "KSuns")

Žuljens Nuhums Kulibali "PIENA ZOBI" un "ISTABAS" (izrādītas Baltajā naktī kinoteātrī "KSuns")

Elizabete Mežule-Gricmane "TU ES TOUT" (saņēmusi filmu festivāla "Rojal" sudraba godalgu), "ESMU DIVDOMĪGS" (izrādīta Rīga IFF 2018) un "IDEĀLS JEBKAS"

Antons Barons "BEZMIEGA PIEZĪMES" (izrādīta Rīga IFF un Tallinas kinofestivālā "POFF Shorts"); "PĒDĒJAIS CILVĒKS" (izrādīta Rīga IFF 2018); "UZ LAIKA MALAS" (izrādīta festivālā "86" Ukrainā)

Tīna Zariņa "AUGSTĀK, TĀLĀK, STIPRĀK" (izrādīta Klaipēdas kinofestivālā "GoDebut", "Summer Sound 2017", nominēta 2017. gada Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps") "DAUGA SPIRIT" (izrādīta Summer Sound 2017, Latvijas Mākslas akadēmijas 2018. gada karnevālā "Baltais caurums" sadarbībā ar 2ANNAS)

Mārcis Miljons "TĒTIS SNAUŽ" (nominēta 2017. gada Nacionālajā kino festivālā "Lielais Kristaps", Summer Sound 2017, Latvijas Mākslas akadēmijas 2018. gada karnevālā "Baltais caurums" sadarbībā ar 2ANNAS) Image title

LKA Nacionālā Filmu skola

Par LKA Nacionālā Filmu skola

LKA NFS darbojas kopš 2017.g. 1.oktobra, turpinot kino izglītības tradīcijas, kas LKA koptas kopš tās dibināšanas.

Uzdod jautājumu