Logo icon

Disku Golfa parks Cēsīs

Kategorija Spēles, apkaime: Cēsis, Cēsu novads, autors: Juris Čeičs


Cēsīs izveidot Disku Golfa parku, kas paplašinās aktīvās atpūtas iespējas, veicinot demokrātiska sporta veida atpazīstamību un tūrismu.

2,380€  līdz šim no   2,340€
2,380€  /   2,340€
0 Sekundes atlikušas

2,380€ (101%)

7 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Decembris 02, 2017
balsot0

Disku Golfs Cēsīs

Disku Golfs, kā sports un aktīvās atpūtas iespēja, ir viens no visātrāk augošajiem sporta veidiem ne tikai Skandināvijā, bet nu jau arī Baltijā. Latvijā, īpaši populārs tas kļuvis pēdējos divos gados, lai gan pasaulē tas ir zināms jau vairāk kā 50 gadus. Pieaugot popularitātei, spēlētāji vēlas apmeklēt aizvien jaunus Disku Golfa laukumus, gan prasmju uzlabošanai, gan vienkārši labai atpūtai brīvā dabā. Latvijā šobrīd ir 5 sacensībām piemēroti Disku Golfa parki ar 18 groziem, lai gan Eiropā visizplatītākie un populārākie ir 9 grozu parki, kas ir tuvu apdzīvotām vietām, lai būtu pieejami plašākam interesentu lokam. Tostarp, Disku golfa parka izveide, šobrīd ir labākais veids, kā ar minimāliem līdzekļiem apgūt un piesaistīt cilvēkus teritorijām pilsētā, kas līdz šim nav tikusi izmantota, jo Disku Golfa parkus mēdz ierīkot ar kokiem, krūmiem bagātās, reljefainās vietās, lai metienu celiņus padarītu izaicinošākus un interesantākus. Šādu parku uzturēšanai galvenā izmaksu pozīcija ir zāles pļaušana un metiena celiņu attīrīšana no apauguma. Tādēļ Cēsis redzu, kā perspektīvu vietu šāda laukuma izveidei.

Mērķis un pamatojums

Projekta mērķis ir ieviest jaunu aktīvas atpūtas iespēju Cēsīs, izveidojot pārvietojamu Disku Golfa parku ar 9 groziem. Spēlēt Disku Golfu var visu vecumu cilvēki, kam interesē aktīva atpūta, kā arī ģimenes ar bērniem. Tāpat, tā ir iespēja pilsētai piesaistīt Disku Golfa spēlētājus no citiem Latvijas novadiem, kas meklē jaunus spēles parkus savu prasmju uzlabošanai. Disku Golfa parkā varēs rīkot regulāras atklātās sacensības un turnīrus, kā arī parku varēsi izmantot uzņēmumi pašu rīkotajās sporta spēlēs vai vienkārši kolektīva saliedēšanas pasākumos. Projekta ietvaros plānots iegādāties 9 pārvietojamus Disku Golfa grozus, lai parku varētu uzstādīt pēc nepieciešamības dažādās vietās. Piemēram, Pirtsupītes graviņā, Pipariņos, Cīrulīšos, Ruckas parkā, vai arī īslaicīgi nogādāt tos Cēsu olimpiskajā centrā, papildinot jau esošo, 18 groziem izprojektēto, Disku Golfa trasi ar trūkstošajiem 9 groziem Latvijas mēroga sacensību rīkošanai.

Izdarīts un tiks darīts

Projekta uzdevumi pirms projekta iesniegšanas platformā:

  1. Atrast izdevīgāko Disku Golfa grozu piegādātāju.

• Šobrīd izdevīgākais grozu piedāvājums saņemts no SIA "KRZ diski" un SIA BALTIC DISC GOLF, 260EUR ar PVN par vienu grozu (viena no tāmēm pielikumā).

  1. Apzināt potenciālos padomdevējus Disku Golfa laukuma projektēšanai.

• Sadarbība laukuma projektēšanā būs ar Disku Golfa klubu “Ērgļu Gaisa Spēki” un Disku golfa klubu “UFOGOLF”.

Projekta uzdevumi pēc projekta iesniegšanas platformā:

  1. Īstenot projekta mārketinga kampaņu sociālajos tīklos.

  2. Sagatavot piedāvājumu un apmeklēt Cēsu ievērojamākos uzņēmumus individuāli, lai piedāvātu ieguldīt naudu šajā projektā.

  3. Popularizēt Disku Golfu jauniešu vidū.

Ja projekts ātri savāks nepieciešamo publisko finansējumu, tiks parakstīs līgums ar Cēsu novada pašvaldību par projekta realizāciju un tiek plānots, ka parks varētu tikt atvērts jau 2017.gada ziemas sākumā. Būtiski, ka Disku Golfu var spēlēt arī ziemas mēnešos, kamēr nav sniegs un pēdējo gadu pieredze rāda, ka to var darīt līdz pat decembra beigām, ja tam ir piemēroti laikapstākļi. Ja ar finansējuma piesaisti ies grūtāk, Disku Golfa parks būs atvērts pavasarī, pēc sniega nokušanas un Disku Golfa spēli varēsim baudīt vismaz 5-7 gadus, jo aptuveni tāds ir grozu kalpošanas laiks, bet, ja rūpēsimies par inventāru un ieguldīsim tālākā parka attīstībā, parks būs mūžīgs.

Projekta vīzija

Disku Golfs kļūs par neatņemamu Cēsu aktīvās atpūtas piedāvājuma sastāvdaļu gan Cēsniekiem, gan pilsētas viesiem.

Disku Golfa spēlētājs

projekta autors un

realizēšanas komandas vadītājs

Juris Čeičs