Logo icon

Žurnāla "Samanta" papildu tirāža

Kategorija Māksla, apkaime: Riga, Latvia, autors: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs


Negaidītā interese par pirmo feministisko žurnālu "Samanta" mudinājusi nodrukāt tā papildu tirāžu!

476€  līdz šim no   1,300€
476€  /   1,300€
0 Sekundes atlikušas

476€ (36%)

63 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 1,300€ līdz Marts 10, 2017 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Februāra sākumā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar mākslinieci Ingrīdu Pičukāni izdeva feministisko žunālu jeb zīnu „Samanta”. Žurnāls veidots sadarbībā ar rakstu autorēm Rasu Jansoni, Agnesi Krivadi, Elizabeti Pičukāni, Zani Zajančkausku, Lindu Curihu un Janu Kukaini, ilustratorēm Zani Zlemešu un Aneti Meleci, fotogrāfēm Viktoriju Ekstu, Dianu Lelis, Mariju Luīzi Meļķi un Luīzi Loti Nežberti.

Pirmā 200 eksemplāru lielā tirāža tika izpārdota žurnāla atvēršanas dienā, tādēļ lielā auditorijas interese mudinājusi mūs nodrukāt papildus tirāžu. Aicinām interesentus iepriekšpārdošanā iegādāties žurnālu „Samanta”, kas, sasniedzot nosprausto līdzekļu apmēru, tiks nodrukāts tādā tirāžā, lai katrs ieguldītājs tiktu pie sava eksemplāra. Savāktie līdzekļi nodrošinās papīra un tipogrāfijas izmaksu nosegšanu, lai šis žurnāls pēc iespējas drīzāk varētu nonākt pie lasītājiem, kas gaida rindā, lai to izlasītu. Diemžēl, ja netiks savākta nepieciešamā summa, papildu tirāža netiks izdota un ziedotājiem būs iespēja ieguldīto naudu atgūt.

Image title

KAS IR "SAMANTA"? “Šis pirmais feministiskais žurnāls ir veltīts body positivity jeb ķermeņa pozitīvismam. Būt pozitīvai pret savu ķermeni nozīmē pieņemt savu un citu ķermeņus, pieņemt mēnešreizes, spalviņas, pumpas, celulītu, novecošanu, nevis nemitīgi mēģināt savu ķermeni uzlabot, tievējot, veicot vaksāciju, ienīstot, taisot plastiskās operācijas un kaunoties. Diemžēl Latvijas sieviešu žurnāli lielākoties nodarbojas ar ķermeņa kritizēšanu (body shaming). Par skaistumkopšanu tiek runāts kā par pašsaprotamu katras sievietes ikdienas daļu, par modelēm tiek aicinātas lielākoties jaunas meitenes, reklāmās tiek izmantoti ar datorprogrammu Photoshop apstrādāti attēli, kuros redzamas sievietes ar perfekti gludu ādu bez porām un grumbiņām, bez “liekiem kilogramiem” un celulīta – ideālās “sievietes–kiborgi”. Mēs radījām alternatīvo žurnālu jeb zīnu “Samanta”, lai runātu par sievietes ķermeni feministiskā perspektīvā un veidotu jaunas, pozitīvas uztveres iespējas un tēlus: modes lapas ar nestandarta modelēm, rakstus par mēnešreizēm, sportu un problēmzonām, par spalviņām, par tievēšanu, par vagīnām. Tas viss sieviešu rakstīts, rediģēts, fotografēts un izdots,” žurnālu raksturo Ingrīda Pičukāne.

Image title

PAR "SAMANTU" MEDIJOS

Laikraksts Diena http://www.newsjs.com/url.php?p=http://www.diena.lv/raksts/kd/maksla/analitiski-gudri-un-milosi-14165416/

Radio PIECI.LV http://www.lsm.lv/lv/raksts/cilvekstasti/dzive/maksliniece-picukane-piekritu-ka-latvija-ir-lellu-ieleja.a222648/

Radio NABA http://naba.lsm.lv/lv/raksts/kul/kul-sieviesu-zurnali-jaunais-feminisma-vilnis-un-samanta.a81075/

SAMANTAS SAŅEMŠANA LLMC OFISĀ Žurnālu būs iespējams saņemt Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13, 7. stāvā, darba dienās no plkst. 12:00 – 18:00.

SAMANTAS SAŅEMŠANA PASTKASTĪTĒ LATVIJĀ Ja esat izvēlējušies žurnālu saņemt ar piegādi savā pastkastē Latvijā, sazināsimies ar jums personīgi, lai noskaidrotu pasta adresi.

SAMANTAS SAŅEMŠANA PASTKASTĪTĒ ĀRVALSTĪS Saņemt žunālu ārpus Latvijas robežām iespējams papildus sedzot sūtījuma izmaksas, par ko individuāli sazināsimies ar jums pēc kampaņas beigām. Papildu samaksa tiks aprēķināta atkarīgi no tā, kuru saņemšanas veidu būsiet izvēlējies.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Par Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

LLMC veido izstādes, apkopo un izplata informāciju par laikmetīgo mākslu, attīsta starpdisciplināras un inovatīvas kultūras iniciatīvas.

Uzdod jautājumu