Logo icon

CĒSU PROJEKTI
IEDZĪVOTĀJU INICIATĪVU KONKURSS

1. Sagatavo un iesniedz projekta ideju!

Pievieno aprakstu, izstrādā rīcības plānu un pārdomātu izdevumu sarakstu, veido attēlus un video, lai Tava ideja kļūtu pamanāmāka.

2. Pastāsti par savu projektu citiem!

Veido finansējuma vākšanas kampaņu vismaz 14 dienas, bet ne ilgāk kā 90 dienas. Ikviens var palīdzēt Tavai idejai tikt īstenotai, ieguldot projektā! Esi radošs - jo vairāk cilvēku uzzinās par Tavu ideju, jo vairāk atbalstītāju iegūsi!

3. Saņem finansējumu 50% apmērā!

Ja ideja saņems sabiedrības atbalstu, arī Cēsu novada pašvaldība Tavam projektam piešķirs līdzfinansējumu 50% apmērā no kopējām izmaksām, taču nepārsniedzot 1000 EUR.


Piesaki projektu

Cēsu Projekti ir Cēsu novada iedzīvotāju ideju un incitiatīvu platforma, kuras mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju līdzekļu vākšanas kampaņas.

Kas var pieteikties?

Konkursa pieteikumu var iesniegt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas savu projektu plāno īstenot Cēsu novada teritorijā.

Tavam projektam jābūt:

Unikālam – tam jārada jauns vai jāuzlabo esošs pakalpojums, vieta vai notikums;

Sociali nozīmīgam - projekta rezultātam ir jābūt pieejamam plašam un pēc iespējas daudzveidīgam iedzīvotāju lokam un tā īstenošanā jāpiedalās vairāk nekā vienam aktīvam cēsniekam;

Ilgtspējīgam – projektam nepieciešams skaidri identificējams, izmērāms un konkrētos termiņos sasniedzams gala rezultāts, kas rada materiālu vai nemateriālu paliekošu vērtību Cēsu novada iedzīvotājiem.

Kā pieteikties?

Projektu idejas un iniciatīvas iespējams iesniegt līdz katra gada novembrim, un Cēsu novada pašvaldība līdzfinansējumu piešķir līdz konkursa fonda pilnīgai izlietošanai.

Par konkursa pieteikumu tiek uzskatīts platformā Cēsu Projekti sagatavots un iesniegts projekts.

Projekta sagatavošana un iesniegšana notiek saskaņā ar vietnes projektubanka.lv lietošanas noteikumiem.

Pieteikumu var iesniegt vienā no Cēsu Projekti piedāvātajām kategorijām: amatniecība, dizains, tehnoloģija, kino un video, mūzika un deja, literatūra, māksla, kulinārija, pilsētvide, teātris, pasākumi, zinātne, spēles, komiksi, zemkopība, tūrisms, žurnālistika, vide, cits.

Pieteikumam sadaļā “Papildu dokumenti” jāpievieno plānoto izmaksu sadalījums.

Platformas Cēsu Projekti administrators piecu darba dienu laikā pēc projekta iesniegšanas izvērtēs projekta atbilstību konkursa nolikumam un publicēs to ar statusu “DRĪZUMĀ”, un Tu saņemsi apstiprinājuma e-pastu.

Projekta izvērtēšana un finansējuma iegūšana

Tavu konkursa pieteikumu izvērtēs Cēsu novada pašvaldības komisija. Komisija projektus izvērtēs ne retāk kā reizi mēnesī to iesniegšanas secībā. Apstiprinātos projektus publicēs platformā ar statusu “JAUNS” un pozitīva lēmuma gadījumā piešķirs līdzfinansējumu, ja vien nebūs izsmelti konkursa fondā pieejamie līdzekļi.

Ja pašvaldības atvēlētais finansējums projektu konkursam ir izsmelts, bet komisijas lēmums ir pozitīvs, Tu savu projektu „CēsuProjekti.lv” vari publicēt ar mērķi savākt visu nepieciešamo finansējumu ar sabiedrības atbalstu.

Ja komisija nolems nepiešķirt pašvaldības līdzfinansējumu Tavam projektam, Tev tiks pastāstīts, kāpēc pieņemts šāds lēmums, un Tu tāpat varēsi turpināt vākt finansējumu Cēsu Projekti.

Ja projekta ideju būs atbalstījuši vismaz pieci atbalstītāji un Tu finansējuma vākšanas kampaņas noslēgumā būsi savācis vismaz 50% no visas projektam nepieciešamās naudas summas, Cēsu novada pašvaldība slēgs ar Tevi finansēšanas līgumu.

Ja tiks palielināts konkursa fonds vai finansējums atbrīvosies no citiem projektiem, tad uz to varēs pretendēt veiksmīgākie projekti, kam pašvaldības finansējumu nebija iespējams piešķirt līdzekļu trūkuma dēļ. Šādā gadījumā finansējums tiks piešķirts tiem, kuriem finansējuma vākšanas kampaņā būs izdevies savākt vismaz 50% projektam nepieciešamās naudas, projektu iesniegšanas secībā.

Pēc finansējuma saņemšanas

Īsteno savu projektu atbilstoši iesniegtajam projekta aprakstam! Iegūto finansējumu izmanto tikai Tevis iesniegtajā Izmaksu sarakstā iekļautajām pozīcijām!

Ja rodas kādas problēmas – nevari iekļauties budžetā vai plānotajā termiņā – uzreiz pastāsti par to Cēsu Projekti speciālistiem! Lūkosim, ko varam darīt!

Kad Tava ideja pārtapusi īstenībā, laiks sagatavot atskaiti. Pievieno tai čekus un pavadzīmes, kas apstiprinās Tevis veiktos maksājumus.

Atgriezties uz sākumlapu


Veiksmīgas kampaņas zelta likumi

Spēcīga komanda

Nelabojams entuziasms, tērauda ķēriens, laba plānošana un nezūdoša ticība idejai.

Iedvesmojoši attēli

Labāk vienreiz redzēt, nekā septiņreiz dzirdēt! Notver savu vīziju, uzbur skatus un parādi kā izskatās Tava ideja.

Aizraujošs video

Nofilmē sevi, komandu un ideju, lai radītu uzticību sev un paķertu citus ar savu azartu.

Detalizēts apraksts

Stāsti visu! Stāsti, kā ideja radās, kā turpinās, kā tu jūties par to. Izklāsti mērķus, plānus un tāmes un kāda nozīme ir katram ieguldītājam.

Vilinoši labumi

Motivējiet domubiedrus ieguldīt jūsu projektā. Visiem patīk dāvanas, eksluzīvas iespējas un sirsnīgi paldies.

Roka uz pulsa

Esiet aktīvi, informējiet ieguldītājus par projekta norisi, iesaistiet domubiedrus procesā un atbildiet uz jautājumiem. Jo mums visiem patiktu, ja citi tā darītu!